^Επιστροφή στη κορυφή

Ανακοίνωση σύλλογου γονέων και κηδεμόνων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 14ου Δημοτικού Σχολείου Χαϊδαρίου σας εύχεται καλή σχολική χρονιά και σας ενημερώνουμε ότι αρχίζουμε τις δραστηριότητές μας, οι οποίες είναι: μπάσκετ, βόλεϊ, αρμόνιο, κιθάρα, ακορντεόν, σκάκι, παραδοσιακοί και μόντέρνοι χοροί.

Οι εγγραφές θα γίνουν την Τετάρτη 27-9-2017 από τις 6μμ - 9μμ. Σας περιμένουμε όλους!!!

το Δ.Σ

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ

εικόνα τσικνοπέμπτης

Σήμερα 16/02/2017 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τίμησε το έθιμο της Τσικνοπέμπτης και πρόσφερε σουβλάκια  στους μαθητές κι εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε κι ευχόμαστε και του χρόνου με υγεία!

Η Δ/ΝΣΗ ΚΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔ/ΝΤΩΝ

ΤΟΥ  14ου  ΔΗΜ. ΣΧ. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΙ!!!

Ο σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 14ου Δημοτικού Σχολείου Χαϊδαρίου σας προσκαλεί στο αποκριάτικο πάρτι μας.

Για να δείτε την πρόσκληση πατήστε εδώ

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΙΔΩΝ ΓΡΑΦΙΚΗΣ ΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΦΥΓΟΠΟΥΛΑ!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων με αφορμή την ένταξη των προσφυγόπουλων σε σχολεία του Χαϊδαρίου τις επόμενες ημέρες, καλούμε τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς να δείξουμε έμπρακτα την αλληλεγγύη μας μαζεύοντας σχολικά είδη και είδη γραφικής ύλης (τετράδια,μαρκαδόρους,μολύβια).

Ανοίγουμε την αγκαλιά μας στα παιδιά αυτά που ξεριζώθηκαν από την πατρίδα τους και αντιμετώπισαν τον πόλεμο, που κανένας γονιός και κανένας λαός δεν επιθυμεί.

Η αλληλεγγύη είναι το όπλο μας.

<<Γιατί εμείς άλλον εχθρό δεν έχουμε παρά εκείνον που δε σέβεται τον άνθρωπο>>Γ.Ρίτσος

Η συγκέντρωση των ειδών γραφικής ύλης θα γίνεται κατά τις πρωινές ώρες, τις απογευματινές ώρες δραστηριοτήτων και στην αποκριάτικη γιορτή του σχολείου μας.

Copyright © 2013. 14ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου Rights Reserved.